W pierwszym powakacyjnym spektaklu dla dzieci spotkaliśmy się dzisiaj na scenie Czytelni dla Dzieci i Młodzieży z Teatr pod Orzełkiem, którego aktorzy w osobie Profesora Wyobraźni Hilarego Szczebrzeszyńskiego i Pacynki zabrali nas Archipelag Wysp Wyobraźni. Dotarliśmy tam łódką, kajakiem, wpław „żabką” i w końcu balonem, do którego kosza zmieściło się mnóstwo dzieci!
Za sprawą wspólnych wesołych czarów Pacynka urosła do wzrostu człowieka i razem z Profesorem pokazała nam jak można bawiąc się za pomocą lalki teatralnej nakładanej na dłoń jak rękawiczka i poruszanej palcami aktora-animatora oraz własnej wyobraźni opowiadać bajki i zmieniać ich fabułę. Przedstawienie dopełniały piosenki i współpraca z publicznością, która niepostrzeżenie zamieniała się w formę edukacji teatralnej.
Powrót z Wyspy Pacynek był pretekstem do wspólnych zdjęć dzieci z pacynkami i oczywiście aktorami.
Na kolejny spektakl zapraszamy już za miesiąc!