Teatr przy Stoliku – „Pierwsza młodość”
Czytają Ewa Pałuska-Szozda i Irena Telesz-Burczyk. Słowo wstępne Elżbieta Lenkiewicz.
„Pierwsza młodość” to współczesna komedia o tym, jak wesołe i zaskakujące może być życie staruszki. Bohaterkami są dwie damy z francuskiej prowincji. Simone, która pije jak smok, klnie jak szewc i nienawidzi, kiedy nazywa się ją babcią. Renée to jej przeciwieństwo – spokojna, wyważona i cnotliwa starsza pani.
Kiedy drogi Simone i Renée przypadkowo się skrzyżują, okaże się, że jedna drugą cudownie uzupełnia. Obie marzą o tym, żeby jeszcze pożyć pełnią życia. Łączy je samotność i poczucie wyobcowania. W poszukiwaniu szczęścia wyruszają w podroż, która może się okazać podróżą ich życia.
Zapraszamy do sali ze sceną na pierwszym piętrze zamkowej Biblioteki 12 września w czwartek o godz. 18.00. Bezpłatne wejściówki do odebrania od poniedziałku 9 września w bibliotecznej filii nr 2 przy ul. Mickiewicza.