Krzysztofie Daukszewiczu można mówić wiele, ale my mieszkańcy Warmii i Mazur możemy powiedzieć, że to „swój człowiek”. Urodził się w Wichrowie, 30 października 1947 roku. Jest artystą kabaretowym, ale również poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Studiował w Olsztynie w WSP. Gdy w latach 70-tych pełnił funkcję Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, rozpoczął również swą działalność estradową (1975r.), współtworzył wówczas kabaret Gwuść. W 1976 roku otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, za swój autorski program Dookoła Wojtek.

W 1978 r. przeprowadził się do Warszawy i wówczas zaczął występować w kabarecie Na Pięterku Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. I od tego czasu jego kariera nabierała coraz większego rozpędu. Dla wielu również znany z kabaretu Pod Egidą, w którym działał w latach 1986-1990.

Obecnie występuje z własnymi programami satyrycznymi. Wciąż pisze, w swej twórczości posiada już kilkanaście książek. Od 2005 jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego Szkło kontaktowe, nadawanego na antenie TVN24.

11 maja br. zagościł w Kętrzynie, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie przebiegało w niezwykle pozytywnej i humorystycznej atmosferze, a liczna publiczność żywo reagowała na uwagi Krzysztofa Daukszewicza. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o twórczości artysty, ale również z życia prywatnego. Nie stronił od pytań, nawet tych dla niego niewygodnych.

Spotkanie odbyło się w ramach programu DKK finansowanego przez Instytut Książki.

 

Skip to content